Všetko o flipbooku


Flipbook je malá knižka, na ktorej stránkach sú vytlačené jednotlivé snímky videa alebo animácie, pričom pri ich rýchlom otáčaní vzniká pocit pohybu a tvoje video môže ožiť tak ako nikdy predtým. Chceme, aby flipbook ako originálny darček, rozdával radosť a zábavu a preto Vám nižšie ponúkame niekoľko tipov pre výber alebo natočenie ideálneho videa pre flipbook.

Pomer strán a rozlíšenie videa


Náš flipbook bol navrhnutý tak, aby sa najlepšieho výsledku dosiahlo s použitím videa natočeného na šírku s pomerom strán 16:9 a rozlíšením 1920x1080 (FULL HD), ktoré v súčastnosti predstavuje najrozšírenejšie používané rozlíšenie pre nahrávanie a prezentáciu videí. Pre dosiahnutie čo najvyššej možnej kvality flipbooku preto doporučujeme použiť videá práve s rozlíšením 1920x1080 alebo vyšším.

Použitie videa s iným pomerom strán alebo nižším rozlíšením je tiež možné, ale je potrebné vziať do úvahy, že nižšie rozlíšenie sa premietne do kvality tlače flipbooku a pri použití videa s pomerom strán iným než 16:9 nebude potlačená celá plocha stránok flipbooku. Videá natočené na výšku (vertikálne) budú spracované podľa najlepšieho uváženia našich grafikov.

Natoč si video priamo pre flipbook!


Natočenie videa špeciálne pre flipbook predstavuje skvelú príležitosť pre tvoju kreativitu. Umožní ti to vytvoriť originálne vyznanie, poďakovanie, gratuláciu, pozdrav alebo inú správu. Pri flipbooku ide predovšetkým o pohyb. Natoč svoje video tak, aby v ňom bol nejaký pohyb. Pri videu typu selfie sa môžeš napríklad otočiť okolo svojej osi. Objekt záujmu (ktorým si ty) sa v tomto prípade moc nehýbe (ostáva ostrý), pričom pozadie za tebou sa mení a vzniká tak zaujímavý efekt. Pri natáčaní umiestni predmet záujmu videa (osoba, zviera, pohyblivý predmet) do pravej časti záberu tak, aby bol pri prehrávaní v najlepšie viditeľnej časti flipbooku. Uisti sa, že objekt záujmu tvojho videa je dostatočne osvetlený.

Vlož do videa správu!


Vlož do videa správu. Pred natáčaním si vyrob papierovú komiksovú bublinu s textom, ktorú si behom natáčania môžeš priložiť k ústam. Podobným spôsobom môžeš z papiera ľahko vyrobiť napríklad falošné fúzy, nosy alebo smiešne okuliare, ktoré tvoj flipbook zaručene oživia. Môžeš tiež vytvoriť zábavné a originálne priania či PF. Vhodné sú stručné a výstižné zdelenia.